FOTO/ Parashikimi i motit sot, ja zonat ku priten reshje

Shërbimi Meteorologjik Ushatarak parashikon se gjatë ditës së shtunë vendi ynë do të vijojë të ndikohet nga qarkullimi i masave ajrore të paqendrueshme.

Sipas SHMU, moti parashikohet fillimisht me kthjellime dhe vranësira në zhvillim deri të dendura nga orët e mesditës deri ato të pasdites.

LEXO EDHE  Sekuestrohet kokaina me vlerë 2 mln euro, arrestohet çifti shqiptar në Itali

Vranësirat do të shoqërohen me reshje e shiu të cilat do të përfshijnë kryesisht jugun dhe qendrën si dhe të gjitha zonat malore në lindje.

Përkohësisht reshjet do të marrin karakter shtrëngatash me rrebeshe shiu e breshëri lokal.