Zgjedhjet për kryetarin e PD/ Grida Duma: Do të votoj vetëm për këtë kandidat

Duke folur për zgjedhjet brenda Partisë Demokratike, deputetja e zgjedhur Grida Duma deklaroi votën hapur se do të votonte dhe mbështeste Lulzim Bashën. Ajo foli edhe për kandidatët e tjerë ku u shpreh se të jesh kandidat i PD duhet të kesh Kontribute të mëdha.

Në parim kur dikush nis një garë me ankimim e ndjen veten humbës, gjatë fushatës të 25 prillit, PD vinte nga një opizitarizëm i forte dhe në atë çast po i drejtohej së ardhmes. Brenda partisë nuk mund ta nisin me ankimime, mjafton të dëgjosh 5 fjalitë e para të kandidatëve nuk ka asgjë, unë nuk i dëgjoj më. Pra as si shkon dhe as si bëhet, politika është lojë në grup pasi ke të bësh me lidershipin e një organizate. Unë përpiqem të kemë ndërgjegje të plotë në politikë, nuk je në vijën e pare nga frika se do ikim. Je në politikë ti nëse nuk ke këllqe për të qëndruar në vijën e pare ti duhet të ikësh. Basha ka një strategji politike, ai debatin e ka me demokratët dhe me qytetarët dhe jo me sfidantët e tij, nuk mundesh të kthesh në debat publik. Unë e mendoj garën legjitime por duhet contribute në parti por padyshim për të marrë PD-n”, shprehet Duma.