Hyri për të kontrolluar për drogë, Policia gjen edhe 2 armë të fshehura brenda në fuçi, 1 i arrestuar

Policia e Krujës ka vendosur në pranga shtetasin P.K., pasi këtij të fundit i janë gjetur dy armë zjarri dhe disa fidanë me kanabis, në oborrin e banesës.

Policia ishte duke vijuar kontrollet në zonën e Krujës, në zonat e pyllëzuara, shtëpitë e braktisura nga pronarët, por edhe në ish-repartet ushtarake.

Gjatë kontrolleve, policia është future edhe në shtëpinë ë P. K., i cili, kishte fshehur në një fuçi metalike dy armë zjarri, më konkretisht 1 automatik dhe 1 pushkë.