VIDEO/ UEFA bën gjetjen për EURO 2020, arbitrit i dorëzohet topi me makinë

EURO 2020 ka nisur me ndeshjen Turqi-Itali, në Olimpico të Romës, takim i fituar 3-0 nga “Azurrët”. Pas ceremonisë spektakolare nisi edhe beteja në fushë. Një e veçantë e regjistruar është mënyra se si topi shkon tek arbitrat e ndeshjes.

Videoja, teksa topi shfaqet mbi një makinë elektronike dhe shkon drejt arbitrit, është bërë virale në rrjetet sociale.