Rama postoi foto nga fitorja e Italisë, komentuesi: Fshiji se do t´i fiki pocat Erdogan

Italia fitoi ndeshjen e parë në Euro 2020 përballv Turqisë me rezultatin 3-0.

Kryeministri Edi Rama, si një tifoz i Italisë ka postuar në rrjetin social një kolazh fotosh nga festa e italianëve.

Në rastin e futbollit, Rama ka zgjedhur ekipin italian dhe jo atë turk, pavarësisht miqësisë vëllazërore që ka me Rexhep Taip Erdogan.

Dhe duket se një nga komentuesit në faqen e Kryeministrit ka zgjedhur t´i bëjë një batutë me komentin e tij.

“Po të pa Erdogani ti fiku pocat, po fshije”, shkruan komentuesi.