VIDEO/ Italisë iu mohua penallti, Olsi Rama bën reagimin epik: Tifozët kërkojnë Enea Jorgjin…

Italia fitoi sonte 3-0  ndaj Turqisë në ndeshjen hapëse të Kampionatit Europian, ndërsa në gjatë pjesës së parë  ‘’azzurret’’ kanë pretenduar për 2 penallti të padhëna.

Për këtë situatë nuk mund të mos mungonte dhe komenti i drejtorit sportiv të Partizanit, Olsi Rama i cili me anë të një postimi në ‘’Facebook’’ ka ironizuar duke shkruar ‘’Tifozët italianë kërkojnë Enea Jorgjin’’.

Është e qartë që drejtuesit të ‘’demave’’ nuk i ikën nga mendja penalltia e dhënë nga Enea Jorgji në favor të Vllaznisë, në sfidën që Partizani humbi titullin kampion.