Parashikimi i gazetarit: SHBA do shpalli “non grata” Metën duke qenë President

Gazetari Arian Çani deklaroi mbrëmjen e së enjtes në emisionin “Të Paekspozuarit” në MCN TV se SHBA do të shpallë non grata presidentin Ilir Meta duke qenë në detyrë.

Sipas Çanit ata tashmë nuk i fshehin më gjërat, por po luajnë hapur.

“Nëse amerikanët morën vendim për Berishën nuk e kuptoj pse nuk duhet ta marrin për Metën.

Berisha dhe Meta të dy bashkë janë anatemuar dhe i janë hedhur publikut si një qenie e vetme politike me qëllim të përbashkët. Po të ndjekësh logjikën e komunikimit publik Meta dhe Basha për Ramën dhe jo vetëm janë bashkë.

Por unë kam një parashikim tjetër. Ju do ta merrni vesh sa të mbërrijë në kushtetuese çështjen. Amerikanët do ta shpallin non grata Metën duke qenë president dhe kjo do jetë perla. Ata nuk e fshehin më lojën, po luajnë hapur”, tha Çani.