Ja kur do të mbahet ‘Miss Universe Albania&Kosovo 2021’

“Miss Universe Albania&Kosovo” rikthehet në korrik me dy netë speciale në datat 8 dhe 9.

Siç bëhet e ditur, në natën e parë do prezantohen konkurrentet dhe çmimet speciale kurse në natën e dytë do mbahet finalja e madhe ku do zgjidhet përfaqësuesja për “Miss Universe”.

Prezantuesit e natës së parë do të jenë: Teni Vllaçaj, Cindy Marina dhe Adela Cani.

Më 9 Korrik, në natën finale do të marrin pjesë edhe disa nga të famshmit shqiptarë si: Dafina Zeqiri, Alban Skënderaj, Anxhela Peristeri, Redon Makashi dhe Kamela Islamaj.

Nata finale do të moderohet nga Ardit Roshi, Cindy Marina dhe Françeska Jaçe. Për herë të parë do ketë një ‘after-party’ me muzikë live e të ftuar specialë.

“Miss Universe” do transmetohet dy netë në orën 21:00, live në Vizion Plus dhe Klan Kosova.