Kosova regjistron 10 raste të reja me koronavirus

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) ka regjistruar të Premten 10 raste të infektimit me koronavirus pas 1,977 testimeve.

Përgjatë 24 orëve të fundit, nuk është regjistruar asnjë viktimë.

IKSHPK-ja ka njoftuar se më 11 qershor janë shëruar 116 pacientë nga COVID-19, ndërsa raste aktive janë 627.

LEXO EDHE  Koronavirusi në Greqi, 12 të vdekur dhe 2800 raste të reja në 24 orët e fundit

Prej 13 marsit 2020, kur janë regjistruar rastet e para të infektimit, autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë regjistruar 107,544 pacientë me këtë virus.

Prej tyre 2,248 kanë vdekur.