Foto/ Jep verdiktin për sfidën Turqi-Itali, maçoku shpall fitues skuadrën e…

Maçoku Arkile i cili jeton në Muzeun e Shën Pjetërburgut në Rusi, rikthehet për të parashikuar ndeshjet.

Maçoku i njohur i cili ishte si parashikues edhe të ndeshjeve të Kupës së Konfederatave të vitit 2017 dhe të Botërorit Rusi 2018, sot ishte vendosur përballë dy ushqimeve midis asaj të flamurit të Turqisë dhe asaj të Italisë.

Në fund macja Arkile shkoi për të ngrënë ushqimin e Italisë, dhe sipas kësaj metode fituesja e mbrëmjes së sotme do të jetë Italia. Vlen të theksohet se maçoku ka gjetur disa edhe nga ndeshjet e Kupës së Konfederatave dhe të Kupës së Botës në Rusi të vitit 2018 duke u bërë i njohur edhe si parashikues i saktë i sfidave.

LEXO EDHE  Vazhdon forma e dobët e Bayern Munich, Napoli e mund thellë në “Allianz Arena”