Fishek në dritare, kërcënohet me jetë prokurori

Prokurori i Përmetit, Asllan Bajrami është kërcënuar. Burime policore bëjnë me dije se prokurori ka kallëzuar se në dritaren e zyrës së tij është gjetur një fishek i cili dyshohet se është vendosur në shenjë mesazhi.

Prokurori ka depozituar kallëzim ndërsa kanë nisur hetimet për ngjarjen e ndodhur.

Prokurori ka denoncuar se ka marrë edhe thirrje në celular nga numra privatë.

Po zhvillohen hetime edhe për këto telefonata që ai ka marrë.

Fisheku i gjetur është model 56. Dyshohet se këto veprime janë kryer nga persona të cilët kanë pasur çështje që mund të jenë hetuar nga prokurori i cili ka qenë me detyrë në rrethe të ndryshme të vendit.

LEXO EDHE  VIDEO/ Të shtrirë në korridore, ja si trajtohen shqiptarët në tragetin Adria Ferries të linjës Bari-Durrës

Për ngjarjen e ndodhur ka folur edhe vetë prokurori, i cili është shprehur për mediat se plumbin e kishte gjetur në dritaren e zyrës së tij dhe menjëherë sapo e kishte konstatuar një gjë të tillë, kishte bërë kallëzimin në polici.

“Plumbi ishte në pjesën e jashtme të dritares së zyrës. Zyra ime është brenda godinës së Gjykatës së Përmetit, ku ushtrojnë detyrën edhe tre gjyqtarë, dhe që është pronë e Ministrisë së Drejtësisë. Menjëherë sapo kam parë plumbin, i jam drejtuar policisë”, ka thënë prokurori Asllan Bajrami.