Vodhi makinën dhe e shiti për skrap, arrestohet i riu në Tiranë

Një 23-vjeçar në Tiranë është arrestuar nga policia pasi gjatë orëve të natës ka vjedhur në makinë tip “Toyota” dhe më pas e ka shitur për skrap.

Në lidhje me këtë çështje materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme.

“Nga specialistët për Hetimin e Krimit Financiar dhe Ekonomik u bë ndalimi i shtetasit: J. N., 23 vjeç, pasi gjatë natës në Astir, ka vjedhur mjetin tip “Toyota” dhe më pas e ka shitur për skrap.

Materialet u referuan në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Tiranë, për veprime të mëtejshme”, njofton policia.