Superiorja/ Laçi aktiv në merkato, realizon blerjen e tretë

Laçi është pranë goditje së 3-të në merkato. Skuadra kurbinase ka arritur akordin me Bashkim Velija dhe ditën e nesërme lojtari do të mbërrijë në Laç për të fituar kontratën e re.

“Infosport”, raporton se Velija ka pranuar ofertën e Laçit dhe do të luajë për herë të parë jashtë Maqedonisë.

LEXO EDHE  Vazhdon forma e dobët e Bayern Munich, Napoli e mund thellë në “Allianz Arena”

27-vjeçari ishte pjesë e Renovës në elitën e futbollit maqedonas, ndërsa tani do të veshë fanellën e Laçit në kampionatin shqiptar.

Velija luan si mbrojtës i krahut të djathtë dhe pritet të zëvendësojë Albion Marku.  Me shumë mundësi, kurbianasit do ta zyrtarizojnë lojtarin sot ose maksimumin nesër.