Shpërthim gjatë natës në Vlorë

Një shpërthim ka ndodhur gjatë natës në Vlorë në një objekt në dnërtim në zonën e Ujit të Ftohtë.

Nuk raportohet për persona të plagosur.

“Në një objekt në ndërtim por që prej vitesh janë ndërprerë punimet, në pronësi të shtetasit D K., dyshohet se gjatë natës ka shpërthyer një sasi e vogël lëndë plasëse, ku si pasojë ka vetëm dëme të vogla materiale”, njoftoi policia.

Në vendngjarje ndodhet grupi hetimor ku vijon veprimet për sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit, shtuan të njëjtat burime.