E trishtë! Ndërron jetë aktori i famshëm, babai i Blake Lively

Aktori Ernie Lively, i cili la pas një karrierë gati 50-vjeçare aktrimi, ka ndërruar jetë në moshën 74-vjeçare. Ai humbi jetën ditën e djeshme në Los Angeles pas një arresti kardiak.

Enrie është babai i aktores së famshme Blake Lively, me të cilën interpretoi në “Sisterhood of the Traveling Pants”. Lively filloi karrierën e tij në ekran me rolet në “The Waltons”, “Fantasy Island” dhe “Dukes of Hazzard”.

Ernie Lively, Actor and Father of Blake Lively, Dead at 74