Rivalë në fushë dhe miq jashtë saj, Konte dhe Pirlo me pushime në plazhet e Ibizas

Futbolli nuk njeh ndonjëherë rivalë jashtë fushës së blertë dhe Pirlo me Konten janë shembulli më i mirë.

Ish-trajneri i Juventusit dhe i Interit të dy të larguar në përfundim të këtij sezoni nga pankinat e skuadrës nga Torino dhe nga Milano po kalojnë momente relaksi në plazhin e Ibizas me familjet e tyre.

Të dy trajnerët italianë nuk i kanë shpëtuar paparacëve teksa po pushojnë këto kohë, por me mendjen tek klubi i tyre që mund të ulen në këtë verë.