VIDEO/ Berisha kujton vizitën e ish-Presidentit Bush në Shqipëri, 14 vite më parë

Më 10 Qershor 2007, ish-Presidenti amerikan George Bush vizitoi Shqipërinë.

Këtë të Enjte, (në të njëjtën datë, 14 vite më vonë) ish-kryeministri Sali Berisha rikujton këtë vizitë.

“Nje dite historike ne marredheniet miqesore midis Shqiperise dhe Shteteve te Bashkuara te Amerikes! Visita e Presidentit George W Bush ne Shqiperi”, shkruan Berisha në një postim në rrjetet sociale, ku shpërndan edhe pamje nga vizita e Bush dhe një pjesë të fjalimit të mbajtur nga dy liderët.