Policia ‘pastron’ rrugët nga lypsat, ndalohet 83 vjeçari me mbi 1000 euro në xhep

Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, ka vazhduar aksionin e planifikuar, për të ndaluar lëmoshë kërkuesit në qytetin e Ferizajt.

“Në kuadër të këtij aksioni policia sot, ka ndaluar personin S.XH (M/SH/SH) 83 vjeçar, tek i cili janë gjetur para në vlerë prej 1150 euro dhe ndaj tij është shqiptuar një gjobë për kundërvajtje.

Në konsultim me gjyqtarin e Gjykatës Themelore të Ferizajt – Divizioni i Kundërvajtjes , paratë  konfiskohen përkohësisht, deri në vendim tjetër”, njofton policia, transmeton Gazeta Express.

LEXO EDHE  Temperaturat e larta në Greqi, çfarë paralajmërohet: Të hënën është dita më e nxehtë e verës

“Drejtoria Rajonale e Policisë në Ferizaj, do të vazhdojë me aksionin për parandalimin e dukurisë së kërkimit të lëmoshës në qytetin e Ferizajt, si dhe apelon tek qytetarët, që saherë që hasin në lypësarë, të njoftojnë menjëherë policinë”, thuhet në njoftimin e tyre.