E rëndë/ Nëna hedh të bijën 3-vjeçare nga ballkoni i katit të gjashtë (Video)

Një nënë dyshohet se ka lëshuar vajzën e saj duke ulëritur nga një ballkon dhe është arrestuar nën dyshimin për vrasje, pasi vajza vdiq.

Anna Ruzankina, 23 vjeç, tundi vajzën e saj tre vjeçare, Anastasia, nga ballkoni si një dënim për të qarat e saj të vazhdueshme, thotë policia në Rusi.

Në videon tronditëse, Anastasia u dëgjua duke lutur “Mama, unë jam e frikësuar” pastaj “Unë jam e frikësuar, e frikësuar, e frikësuar … .. Unë jam e frikësuar” para se ajo të përplasej në tokë me fuqi.

Pamjet kapin momentin e fundit të rënies së saj para se ajo të goditet në tokë.

Ruzankina shihet më pas në një video tjtër  duke marrë vajzën e vdekur dhe duke e mbajtur atë në ashensor ndërsa ajo merrte trupin e saj përsëri në katin e gjashtë të familjes në Saratov, raporton Life News.

Ajo u trondit kur pa fëmijën pa jetë dhe sikur po përpiqej ta ringjallë atë.

Raportet e mediave lokale thanë se nëna e kishte mbajtur vajzën nga bluza e saj mbi buzën e ballkonit, por këmisha e saj u gris dhe ajo ra.

Incidenti erdhi pasi Ruzankina kishte dalë në një klub nate dhe ishte e dehur, pretendonin raportet.

Një kalimtar tha se ai dëgjoi “britma të forta të një fëmije nga një kat i sipërm”.

 “Dhe papritmas dëgjova një tingull të shurdhër të rënies. Ulërimat ndaluan” ,- shtoi ai.

“Kur u ktheva, pashë një vajzë të vogël të mbuluar me gjak të shtrirë në asfalt. Unë vrapova të thërras shërbimet e urgjencës. Unë isha aq i tronditur.”

Fqinjët thanë se nëna kishte pretenduar se fëmija u ngjit mbi ballkon vetë.

 

Image

 

Image