Dhunuan gratë e tyre, arrestohen 2 persona në Skrapar

 

Burimet policore bëjnë me dije se janë arrestuar në flagrancë 2 shtetas, për veprën penale “Dhuna në familje”.

H., 43 vjeç, banues në Poliçan, pasi në mënyrë të vazhdueshme ka dhunuar fizikisht dhe psikologjikisht bashkëshorten e tij;

LEXO EDHE  Fatos Tushe mbetet në qeli

A., 28 vjeç, banues në Skrapar, pasi në banesë ka ushtruar dhunë fizike ndaj bashkëshortes së tij.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprën penale “Dhuna në familje”.