Lajm i trishtë! Ndahet nga jeta aktori i famshëm (Emri+Foto)

Aktori i famshëm Ben Roberts ka ndërruar jetë në moshën 70-vjeçare. Vdekja e tij u konfirmua nga ish-agjent i cili e quajti atë një aktor “të mrekullueshëm” që kishte pasur “një karrierë të gjerë në teatër, TV dhe film”.

Aktori ka qenë i njohur më shumë për rolin e Kryeinspektorit në filmin ‘Bill’ nga viti 1987 deri në 2002. Ai vazhdoi të paraqitej në versionin filmik të 2011 të Jane Eyre dhe Tim Burton të fantazisë 2016 Miss Peregrine’s Home for Children Peculiar.

LEXO EDHE  Intervista e Dua Lipës/ Koncert në Tiranë? Surprizë! Unë mburrem që jam këtu