Zyrtare/ Ish-sulmuesi i Interit firmos për 3 sezone me skuadrën ballkanase

Ish-sulmuesi i Interit, Marko Livaja ka firmosuar për kroatët e 3 sezonet e ardhshme me kroatët e Hajdukut të Splitit.

Pasi u huazua vetëm 5 muaj më pare nga grekët e AEK-ut, Livaja ka gjetur gjuhën e përbashkët me drejtuesit kroat duke nënshkruar një kontratë të re deri në vitin 2024.

Sulmuesi 27 vjeçar ka luajtur për Interin në vitet 2011-2013, duke u cilësuar së një talent me të ardhme të madhe, por më pas u huazuar nga zikaltrit në disa skuadra për tu shitur më pas tek Atalanta e cila e mbajti vetëm 1 sezon.

Livaja është një futbollist kroat i cili ka dale nga academia e Dinamos së Zagrebit dhe e njeh mjaft mire kampionatin kroat.