Vjen zyrtarizimi, Maurizio Sarri trajner i Lazios

BAKU, AZERBAIJAN - MAY 28: Maurizio Sarri the head coach / manager of Chelsea during the UEFA Europa League Final between Chelsea and Arsenal at Baku Olimpiya Stadionu on May 29, 2019 in Baku, Azerbaijan. (Photo by Robbie Jay Barratt - AMA/Getty Images)

Maurizio Sarri është trajneri i ri i Lazios teksa gjithçka është bërë zyrtare. Shumë i veçantë njoftimi i klubit bardhekaltër, i cili në rrjetet sociale postoi së pari vetëm një cigare, pastaj kostumin sportiv të skuadrës dhe një bankë. Të gjitha të dhëna shumë të qarta për trajnerin e ri.

I shkarkuar nga Juventusi, pasi dështoi në Champions 2019-2020, Sarri qëndroi pa punë një vit, duke pritur një stol në të cilin do të vazhdonte karrierën si trajner.

LEXO EDHE  Bayern synon lojtarin e Juventusit, bardhezinjtë kërkojnë 30 mln euro

Sarri ka nënshkruar kontratë 2-vjeçare; deri më 2023. Ai do të fitojë 3 milionë euro në sezon. Tani, hapësirë ​​për merkaton; në përpjekje për të mbajtur Immobile, Milinkovic-Savic dhe Luis Alberto, si dhe ta përmirësojë skuadrën.