Shoqëronte emigrantë të paligjshëm, ndalohet një grua në Pogradec

Policia e Pogradecit ka arrestuar nga grua, e cila po transportonte në automjetin e saj dy emigrantë të paligjshëm.

Aksioni sapo është finalizuar nga forcat ‘Shqiponja’ dhe agjentët e trafikut.

Bëhet me dije se është shoqëruar në ambientet e komisariatit drejtuesja e mjetit, së bashku me dy emigrantët e paligjshëm.

Materialet hetimore i kaluan prokurorisë për veprime të mëtejshme hetimore.