Policia rikthehet në Nikël për të korrur kanabisin

Një operacion policor është duke u zhvilluar në zonën e Krujës. Nga raportimet mësohet se dhjetëra policë të Drejtorisë së Durrësit, në bashkëpunim edhe me forcat e komisariatit të Krujë, po ushtrojnë kontrolle në zonën e Niklës dhe rrethin e Krujës.

Sipas infomacioneve, janë evidentuar 40 ose 50 vatra të mbjella me bimë narkotike në këtë zonë. Vetëm pak ditë më parë u arrestuan 16 persona, te cilët u kapën duke kultivuar bimë narkotike.

Pritet që aksioni të shtrihet edhe më gjerë në fshatrat e Krujës.