Ekspertja mbretërore shpërthen në akuza ndaj Meghan dhe princ Harry-t për emrin e vogëlushes Lilibet

Angela Mollard, një eksperte mbretërore ka thënë së fundmi se vendimi i Princit Harry dhe Meghan Markle për t’i vendosur së bijës pseudonimin e mbretëreshës, Lilibet ishte një strategji e mirëmenduar. Mollard thotë se ata e bënë këtë gjë për të forcuar lidhjen me pallatin mbretëror, pavarësisht se kanë hequr dorë nga titujt mbretërorë.

“Imagjinoj se ata përdorën emrin Lilibet për të forcuar markën Sussex, për ta lidhur më shumë me pallatin,” tha ajo, duke sugjeruar që ata po e përdornin këtë emër për arsye strategjike në rast se humbnin titujt e tyre.

“Është një emër personal. Është një emër që Philip padyshim e quajti Elizabeth.”, tha ajo. “Por a mund ta imagjinoni nëse Mbretëresha do të kishte thënë jo, ata mund të kishin shkuar me Oprah dhe të ankoheshin. Po, ajo nuk do të na linte të përdornim atë emër.”, theksoi ajo.