Bufon te Barcelona?

Gazeta spanjolle “Sport” ka hapur një sondazh mbi afrimin e mundshëm të Xhanluixhi Bufon tek skuadra e Barcelonës.

Pasi mbylli kontratën me Juventusin, 43 vjeçari është vënë në kërkim të një skuadre elitare dhe po shqyrton me kujdes të gjitha mundësitë.

Ndërsa në krahun tjetër, katalanasit me afrimin e Agueros po kërkon të formojë një kontingjent me sa më shumë eksperiencë në skuadër, dhe emri i Bufon do të ishte ideal.

Gardiani italian do të ishte zëvendësuesi i Ter Shtegen, por ndikimi i tij në rritjen e eksperiencës në skuadër do të ishte shumë i madh.

Si duket blaugranasit kanë vendosur tua lënë në dorë fansave këtë zgjedhje, të cilët kanë të drejtën të votojnë për prurjet e reja në skuadër.