Aksident fatal në Durrës, humb jetën e moshuara

Një aksident me vdekje ka ndodhur këtë pasdite në Sukth të Durrësit. Një automjet ka përplasur një këmbësore 72 vjeçe e cila ka humbur jetën.

Policia njoftoi se rreth orës 19:00, A.A. 20 vjeç, duke drejtuar mjetin tip “BMW”, ka aksidentuar këmbësoren N.L., 72 vjeçe, e cila për pasojë ka ndërruar jetë.

“Drejtuesi i mjetit është shoqëruar në ambientet e Policisë për veprime të mëtejshme. Nga testi i kryer është konstatuar se nuk ka përdorur pije alkoolike. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit”, shtuan të njëjtat burime.