Qëllon me armë në ajër dhe kanos bashkëfshatarin, arrestohet 47-vjeçari në Berat

Policia e Beratit ka vënë në pranga një 47-vjeçar  pasi akuzohet se ka kanosur një 27-vjeçar.

Burimet policore bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në Samaticë, Dimal, ku shtetasi V. Ç., 47 vjeç,. pas një konflikti për motive të dobëta me shtetasin J. C., 27 vjeç  e ka kanosur atë duke gjuajtur me armë zjarri në ajër.

Gjithashtu raportohet se u procedua penalisht shtetasi R. C., 33 vjeç (vëllai i J. C.), për veprën penale “Moskallëzim krimi”.