“Jam krenare që jam shqiptare”/ Njihuni me aktoren seksi amerikane, mbesën e futbollistit të njohur shqiptar

Aktorja bukuroshe me origjinë shqiptare, Angela Halili, ka lindur në Gjermani por që ka jetuar pjesën më të madhe të jetës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ajo ishte e ftuar së fundmi në emisionin “Wake Up”, ku Isli zbuloi se ajo ka mbaruar studimet në “American Academy of Dramatic Arts”, ka qenë pjesë e filmave dhe serialeve të ndryshme e të rëndësishëm.

Angela ka punuar me emra të njohur si Tom Bell, Jim Hanks, Kelsey Grammer, Paris Jakson. Ajo ka qenë gjithashtu edhe pjesë e një reklame për një brend të famshëm. Halili ka zbuluar se tani ndodhet në Shqipëri pasi ka fituar rolin e saj të parë në një film shqiptar.

“Jam shumë e lumtur. Kam vizituar Tiranën, kam qenë në Shkodër. Kam babin nga Tirana e mamin nga Shkodra, jam shumë krenarë për të dy. jam shumë krenare që jam shqiptare. Kam shumë pasion për Shqipërinë, për kulturën, ushqimin, traditën”, tha Angela, e cila është mbesa e futbollistit të madh, Skënder Halili.

E pyetur se çfarë mendon familja për ambicien e saj, dhe sa e mbështet, ajo tha: ”Gjithë jetën kanë qenë mbështetja ime. Mami është pak si menaxhere dhe më superton. Shumë herë them a mundem me e ba, e mami nga një shtet tjetër në telefon më thotë, po mundesh, shko e provo”.

Si të duken djemtë shqiptarë, ishte pyetja e radhës, ku ajo tha: “O Zot, sa turp. Shumë mirë. Janë shumë të respektueshëm”.

“Jam krenare që jam shqiptare”/ Ju prezantojmë me aktoren