“Nëna ka vdekur”/ Avokati i Mexhit Picarit tregon arsyen pse autori vrau ish-dhëndrin

Avokti i autorit të vrasjes së Kudret Saliajt ka zbuluar në Gjykatë se arsyeja që ka çuar në këtë vrasje të rëndë është fakti se sipas tij, viktima i thoshte djalit të vogël se nëna ka vdekur e s’ke ku e takon.

Po ashtu ai ka thënë se më herët se Kudrejt Saliaj i ka kërcënuar me armë familjarisht familjen e Mexhit Picarit, ndërkohë që ky i fundit i kishte bërë një vilë tre katëshe në autostradë, i kishte blerë një fuoristradë dhe i kishte dhënë dy dynym tokë.

Kudretit, vjehrri i bëri vilë 3 katëshe i fali 2 dynym tokë në autostradë i bleu foristradë të re. Pasi ai donte që vajza e dhëndri të jetonin mirë. 8 muaj më parë Kudreti i ka kthyer vajzën Mexhitit, të dhunuar dhe Kudreti e ka rrahuar vajzën e Mexhitit në një pyll dhe i ka kërcënuar me armë familjarisht”,-shprehet avokati i Mexhit Picarit.