Kadilli: Rama i lumtur që Basha është në krye të PD-së

Kandidati për kreun e PD-së, Fatbardh Kadilli u shpreh se i ka thënë Bashës se nëse do të humbë zgjedhjet do ta ketë përballë.

I ftuar në PolitikOn në RTV Ora, ai tha se Basha është një njeri që e gëzon Ramën me ekzistencën e tij në krye të PD-së, pasi është shfrytëzuar nga kryeministri.

“Unë i kam thënë Bashës, fito dhe je i lirë me ne. I kam thënë se nëse humbet do të më këtë përballë dhe ja ku me ka. Sepse për 8 vite sakrificat e demokratëve janë shkelur me këmbë nga një qëndrim egoist dhe personal, duke parë vetëm dobinë e tij. Ai i vetmi është që thotë se nuk kemi humbur, kur jemi në opozitë, përveç Bashës që thotë se ka fituar. Basha është në një mjerim shpirtëror, se mjerimin politik na e ka lënë ne. Ai është një njeri që e gëzon Ramën me ekzistencën e tij në krye të PD-së. Rama është i lumtur që sepse e ka mundur sa herë ka dashur dhe e ka shfrytëzuar paaftësinë e tij ulëritëse për të ndalur shkuarin e Ramës drejt pushtetit absolut”, tha ai.