EMRAT/ Mbollën parcela me hashash, arrestohet punonjësi i policisë dhe babai i tij

Uniformat blu kanë arrestuar kolegun e tyre, E.G, në kryeqyet pasi në një pronë të familjes së tij janë konstatuar bimë të dyshuar si kanabis sativa.

Sipas njofitimi të policisë është arrestuar në flagrancë polici, Ermal Gryka 27 vjeç, babai i tij, Muharrem Gryka 53 vjeç, dhe një kushëri, Ahmet Gryka 68 vjeç, pasi në vendin e quajtur Dritas, lagjja Parroce, në sipërfaqet e tokave në pronësi të tyre, u konstatuan bimë të dyshuara narkotike kanabis. E. G. dyshohet se ka shpërdoruar detyrën.

Veprimet procedurale u kryhen në bashkëpunim me SHÇBA-në.