Wijnaldum “tradhton” Barçën, zgjedh tjetër skuadër për të vijuar karrierën

LIVERPOOL, ENGLAND - JANUARY 19: Georginio Wijnaldum of Liverpool controls the ball during the Premier League match between Liverpool FC and Manchester United at Anfield on January 19, 2020 in Liverpool, United Kingdom. (Photo by Michael Regan/Getty Images)

Georginio Wijnaldum ka zgjedhur të vijojë karrierën te PSG duke tradhtuar Barcelonën. Ka qenë një kërkesë e Pochetino e cila ka bërë lojtarin të ndërrojë mendje. Edhe pse I kishte dhënë fjalën klubit katalanas, duket se hollandezi do firmosë deri në 2024 me PSG.

LEXO EDHE  Shpëtim Duro surprizon me formacionin, ja si rreshtohet Laçi përballë Anderlecht

Përfaqësuesit e tij dhe katalanasit kishin rënë dakord për gjithçka, teksa do zhvilloheshin edhe vizitat mjekësore. Një ndërhyrje e PSG që duket se ka ofruar pagë më të lartë, ka sjellë një ndryshim vendimi nga hollandezi.