Largimi duket i pashmangshëm, ja 4 lojtarët që pritet të ikin nga Interi

Pas largimit të trajnerit Antonio Konte, te Interi pritet të ketë edhe “divorce” të tjera. Largimi i 4 lojtarëve duket se është i pashmangshëm, duke parë që iu ka përfunduar edhe kontrata.

Bëhet fjalë për katër mbrojtësit, D’Ambrosio, Kolarov, Ranokia dhe Jang. Të 4 këta lojtarët janë në fund kontrate me Interin dhe me shumë mundësi nuk do të rinovojnë, për t’u larguar si futbollistë të lirë.

Sipas asaj që raportojnë mediat italiane, drejtuesit nuk kanë në plan për të rinovuar kontratën me këta lojtar dhe në këto kushte largimi i tyre duket i pashmangshëm.