Krim i trefishtë në Korfuz, çfarë ndodhi në ishullin grek/ Detajet

Një krim i trefishtë ndodhi në Korfuz paraditen e sotme pak para orës 11:30 në zonën e Dassia-s. Sipas informacioneve paraprake autori i ngjarjes së rëndë, ka ekzekutuar fillimisht me pushkë pronaren e shtëpisë ku jetonte dhe një shtetas grek me banim në Francë.

Pronarja dëboi autorin e krimit nga banesa, duke sjellë reagimin e ashpër të këtij të fundit, i cili e ekzekutoi me armë zjarri pas sherrit që patën në oborr. Ende nuk është sqaruar se si përfshihet greku që jetonte në Francë në ngjarjen e rëndë.

Pas vrasjes, autori shkoi në shtëpinë e tij, ku kyçi derën dhe më pas i dha fund jetës.

Forca të forta policie janë në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për zbardhjen e shkaqeve të këtij krimi të trefishtë.

Sipas ERT, autori i vrasjes së dyfishtë shënjestroi të dy me të cilët kishte mosmarrëveshje pronësore, por rrethanat janë ende të paqarta plotësisht.