VIDEO/ Uells-Shqipëri, mbyllet pjesa e parë. Rezultati dhe statistikat

Është mbyllur në barazim pa gola pjesa e parë e miqësores mes Skocisë dhe Shqipërisë. Një 45 minutësh i parë i ekuilibruar mes skuadrave pa shumë raste të rrezikshme.

Përjashtim bën minuta e 14-të, aty ku Rei Manaj kishte mundësinë të kalonte në avantazh kuqezinjtë. Sulmuesi i Barcelona B provon me një gjuajtje të rrezikshme brenda zonës, por topi ka shkuar ngjitur me traun e portës.

LEXO EDHE  Siguroi medalje të artë në Tokio, Distria Krasniqi: Realizova ëndrrën time, nuk ndalem këtu!

Mundësi fantastike për talentin kuqezi por pa mundur të konkretizojë. Gjithsesi një pjesë e parë pozitive per djemtë e Rejës edhe pse duhet thënë nuk kanë goditur asnjëherë portën e mbrojtur nga portieri Hennessey.