Uells-Shqipëri, publikohen formacionet zyrtare. Ja si rreshtohen kuqezinjtë

Do të startojë në orën 18:00 sfida e parë miqësore e Kombëtares shqiptare ku do të sfidojë Uellsin në stadiumin “Cardiff City”.

Shqipëria e drejtuar nga Edi Reja do të zhvillojë testin e parë miqësor ku do të ketë skuadrën britanike e cila do të jetë pjesëmarrëse e kompeticionit EURO 2020.

Për sa i përket formacionit të kuqezinjve, në portë, në mungesë të Berishës e Strakoshës, do shohim Gentian Selmanin. Mbrojtja është me më të mirët.

Kumbulla, Gjimshiti e Ismajli qëndrojnë para ish-gardianit të Laçit. Mesfusha do jetë me 5, me dy “raketa” në krahë: Doka dhe Lenjani. Ndërkohë treshja e qendrës përbëhet nga Abrashi, Çekiçi dhe Bare. Balaj e Manaj luajnë në sulm.

Formacionet Zyrtare: