‘Nuk e pranojmë masakrën zgjedhore’/ Basha nga Durrësi: Të bashkuar për të përmbushur misionin

Kryetari në detyrë i PD Lulzim Basha ka vijuar takimet me strukturat e partisë, në kuadër të zgjedhjeve të brendshme në 13 qershor.

‘Demokratët e qarkut të Durrësit nuk e pranojnë masakrën zgjedhore, nuk e pranojnë rënien e demokracisë. Ne jemi të bashkuar dhe gati për ta çuar deri në fund misionin që kemi marrë mbi supet tona’, shkruan Basha në Facebook.

LEXO EDHE  Dhuna ndaj grave, Basha: PD do të ndërmarrë hapa ligjorë për të frenuar fenomenin

Postimi i plotë i Lulzim Bashës:

Demokratët e qarkut të Durrësit nuk e pranojnë masakrën zgjedhore, nuk e pranojnë rënien e demokracisë. Ne jemi të bashkuar dhe gati për ta çuar deri në fund misionin që kemi marrë mbi supet tona. Ne do mbrojmë demokracinë dhe do sjellim një të ardhme më të mirë për Shqipërinë dhe shqiptarët.