De Bruyne i gatshëm për Euro 2020, trajneri i Belgjikës konfirmon rikuperimin

Belgjika është një nga kombëtaret favorite për fitimin e Euro 2020. “Djajtë e Kuq” janë pjesë e grupit B me kundërshtarë si Danimarka, Rusia dhe Finlanda.

Trajneri Roberto Martinez ka dhënë një lajm shumë të mirë ditën e sotme. Ylli i skuadrës, Kevin De Bruyne do të bashkohet me ekipit në stërvitje ditën e hënë.

LEXO EDHE  Shifër e “kripur”, ja sa është vlera e një medalje ari në Lojërat Olimpike

“Nuk ka nevojë për kohë të gjatë për t’u rikthyer. Kevin do të bashkohet me ne në stërvitje të hënën, mezi po e presim atë ditë.

Fantazisti i Manchester City pësoi një frakturë të dyfishtë në hundë dhe në sy në finalen e Champions League, por ia ka dalë të rikuperohet.