VIDEO/ Italia “ndez motorët” në prag të Europianit, zbavitet ndaj Çekisë në 45′ e para

Italia e Roberto Mancinit duket gati për Europianin dhe sonte kanë mjaftuar 45′ e para për të treguar brumin.

Në miqësoren e fundit përpara startit të kompeticionit të rëndësishëm të kontinentit, 45′ e para u mbyllën 2-0 në favor të djemve të Roberto Mancinit.

Në fillim shënoi Immobile brenda zone, pastaj ishte radha e saposhpallurit kampion Italie, Barella, që edhe me pak fat, gjeti golin e dytë.