Plagosja e Edison Begajt/ Detaje të reja: Gjendet një mjet i braktisur dhe një uniformë policie

Atentati i bërë ndaj shtetasit Edison Begaj disa ditë më parë, u bë viral në rrjet pas publikimi të videove ku shfaqej i gjithë momenti i atentatit të bërë ndaj tij.

Ajo cfarë bonte në sy është se atentatori, ishte i veshur me uniformë policie dhe ka qëndruar përballë Edison Begajt, më pas e ka qëlluar 7 herë.

Ndërkohë detaje të reja janë zbardhur ku sipas informacioneve, një automjet tip mercedes Benz është gjetur në Lushnje disa orë pas atentatit të Edison Begaj në fshatin Kaninë pranë banesës së tij.

Makina është gjetur në një kanal e braktisur dhe brënda saj ,është gjetur një uniform policie ,si ajo e përdorur në atentatit ndaj 39 vjecarit.

Për këtë arsye ,është lidhur ngjarja me Vlorën dhe automjeti tip mercedes Benz E-class ngjyrë blu,është transportuar për në komisariatin e Vlorës në kuadër të hetimeve për atë ngjarje.