VIDEO/ Dikur komandonte mesfushën e Interit, sot është një reper obez

Wesley Snejder, ish-mesfushori i Ajax, Real Madrid, Inter dhe kombëtares holandeze, është shfaqur në një spot televiziv, duke treguar një formë aspak të mirë fizike.

Snejder, i cili i dha fund karrierës në vitin 2019, kur luante për Al Gharrafa, ka luajtur 134 ndeshje me “Tulipanët”, duke shënuar 31 gola.

Në sezonin 2009-2010, Snejder ka qenë një nga lojtarët më të spikatur të Interit që fitoi Tripletën.