Shembet ura në Darzezë të Fierit, mjeti i tonazhit të rëndë bie në lumë

Një urë është shembur mëngjesin e kësaj të enjte në Fier, duke bërë që të ngelin të izoluar banorët e fshatrave përreth.

Burimet bëjnë me dije se Ura në Darzezë të Fierit është rrëzuar, për shkak të peshës së rëndë.

Mësohet se në momentin e rrëzimit një mjet me tonazhe të rënda po kalonte, e për pasojë, mjeti në fjalë ka rënë në lumë dhe është plagosur shoferi.