I shpëtuan kapjes gjatë operacionit anti-drogë, arrestohen dy shqiptarët

Dy shqiptarë që ishin arratisur me 25 Maj, të vitit të kaluar duke i shpëtuar kështu dhe operacionit antidrogë, janë arrestuar ditën e sotme në Salento nga policët e Gico dhe të Njësisë së Policisë Ekonomike dhe Financiare të Guardia di Finanza të Leçes.

Sipas mediave të huaja, shqiptarët rreth moshës 34-vjeçare, u ndaluan nga një patrullë gjatë një kontrolli rutinë për makinat në Scorrano. Ato u identifikuan përmes shenjave të gishtërinjve, por megjithatë emrat e tyre nuk janë publikuar.

LEXO EDHE  Emiratet Arabe refuzojnë ekstradimin e Florenc Çapjas, çfarë pritet nga SPAK dhe GJKKO

Siç raportojnë mediat italina ata ndodheshin të fshehur brenda një hoteli që ofronte vetëm krevat dhe mëngjes në  një fshat afër Scorrano.