Darkë me “dështakun” e Juventusit, Lotito zgjedh pasardhësin e Inzaghit

Me shumë gjasa skuadra e Lacios sonte në darkë pritet të zyrtarizojë trajnerin e ri.

Sipas asaj që raporton “La Repubblica”, presidenti i bardhekaltërve Klaudio Lotito do të darkojë me Mauricio Sarrin nga ku thuhet se do të bien dakord për marrëveshjen e re. Ish-trajneri Juventusit, Napolit dhe Çelsit kërkon 4 milionë ndërsa Lacio ofron 3, por mesa duket do të gjendet një gjuhë e përbashkët në darkën e mbrëmjes së sotme.

Gjithashtu sonte do të flitet dhe për merkato dhe prezent do të jetë dhe drejtori sportiv Igli Tare ku pritet të realizojë dëshirën e parë të Sarrit, mbërritjen në kryeqytet të Elseid Hysajt i cili është në skadencë kontrate me Napolin.

Sakaq pritet revolucion në shtëpinë e Lacios, ku lojtarët që janë me “valixhe në duar” janë Muriqi, Patris, Hod, Eskalante, Kataldi dhe Fares.