Atentati ndaj prokurorit Ndoj/ Shtyhet sërish gjyqi i Rrajës dhe Halilajt

Dështon për të disatën herë procesi gjyqësor ndaj Redjan Rrajës dhe Arjol Halilajt, të akuzuar për atentatin e 1 nëntorit 2019, ku mbeti i vrarë Andi Maloku dhe u plagosën Aleksandër Laho dhe prokurori i Durrësit, Arjan Ndoja.

Për të paktën 5 seanca dështon hapja e shqyrtimit të dosjes në Gjykatë, ku shpesh shkak është bërë mbrojtja.

LEXO EDHE  Konvertimi i patentave shqiptare në Itali ka probleme, ambasada tregon çfarë po ndodh

Këtë herë Redjan Rraja kishte zgjedhur një tjetër avokat, i cili kërkoi kohë të njihej me dosjen. Seanca e radhës u la në datën 15 qershor, ora 10:00.