Shpërndanin kokainë, arrestohen dy trafikantë në Elbasan

Policia e Elbasanit ka goditur një rast të shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla, duke arrestuar dy trafikantë dhe shpallur në kërkim dy bashkëpunëtorët e tyre.

Gjatë aksionit, policia ka sekuestruar doza me lëndë narkotike kokainë, 3 aparate celular dhe para të përfituara nga shitja e lëndës narkotike.

Njoftimi i plotë: 

Në vijim të punës përgoditjen e veprimtarisë kriminale të shpërndarjes së drogave të forta në doza të vogla, gjatë kontrolleve të shtuara për rritjen e parametrave të sigurisë, specialistët për Hetimin e Narkotikëve dhe Trafiqeve të Paligjshme në DVP Elbasan arrestuan në flagrancë shtetasit:

A. B., 25 vjeç dhe A. K., 37 vjeç, të dy banues në Elbasan.

Si dhe janë shpallur në kërkim dhe po punohet për kapjen e shtetasve: K. C., 23 vjeç dhe E. Q., 20 vjeç, të dy banues në Elbasan, bashkëpunëtorë me shtetasit e arrestuar.

Arrestimi i këtyre shtetasve u bë pasi në lagjen “28 Nëntori”, Elbasan, gjatë kontrollit fizik të ushtruar ndaj tyre, shërbimet e Policisë gjetën dhe sekuestruan në cilësinë e provës materiale doza me lëndë narkotike të dyshuar kokainë, 3 aparate celularë dhe një sasi parash të përfituara nga shitja e lëndës narkotike.