Reperja shqiptare thumbon Melindën: Në mars i vdiq nëna, në maj del duke u dridhur

Melinda Ademi publikoi dje këngën e re me titullin “Qa din ti”, që për 24 orë ka arritur 1 milionë klikime në “Youtube”.

Performanca e këngëtares nuk ka kaluar pa u kritikuar nga reperja Gjira. Kjo e fundit e ka prekur Melindën në një çështje delikate, që është ndarja nga jeta e nënës së saj.

Gjira shprehet se këto femra nuk mund ti marrë seriozisht, duke iu referuar veshjes së Melindës, pak muaj pasi nëna e saj ndërroi jetë.

“Në mars i ka vdekur nëna nga kanceri e në maj lanson këngë duke u dridhur në tanga. Më fal po këto femna nuk po mundem të i marrë seriozisht. 0 moral 0 ndërgjegje, 0 talent 0 shije. Pusho në paqe”, shkruan Gjira në reagimin e saj.

Deri më tani nuk ka pasur asnjë reagim nga Melinda. Kjo e fundit e ka vuajtur ndarjen nga jeta të së ëmës duke u shkëputur për një kohë të gjatë nga rrjetet sociale dhe muzika.