Qëllohet për vdekje një person në Tepelenë/Emri+Foto

Të shtëna me armë zjarri janë raportuar mbrëmjen e sotme nga Tepelena, drejt shtetasit Çajup Selimi. Ai është qëlluar në hyrje të pallatit teksa kthehej nga puna.

Mësohet se Policia është nisur me shpejtësi drejt vendit të ngjarjes për të hetuar mbi çështjen në fjalë.

Sipas burimeve, personi humbi jetën në spital, pasi autorët kanë qëlluar drejt tij.

Mësohet se Çajup Selimi, pronar i një biznesi në Tepelenë është ka qenë në shënjestër të sulmit edhe tre vjet më parë, pasi është goditur me mjete të forta nga 2 persona në qendër të qytetit të Tepelenës.

Tepelenë/Informacion paraprak.

Rreth orës 21:15 në qytetin Tepelenës, në lagjen “15 Shtatori”, në rrethana ende të paqarta është plagosur me armë zjarri shtetasi Ç.S., rreth 45 vjeç, i cili ka humbur jetën në Spitalin Rajonal Gjirokastër si pasojë e plagëve të marra.

Menjëherë shërbimet e Komisariatit të Policisë Tepelenë dhe Forcat Shqiponja të DVP Gjirokastër kanë shkuar në vendngjarje dhe po krehin zonën për kapjen e autorit.

Ndërkohë janë ngritur disa pika kontrolli në hyrje dhe dalje të qytetit Tepelenë.

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë ndodhet në vendngjarje dhe po punon për identifikimin dhe kapjen e autorit/ve.